Zápisy o TJ Vltavan Borotice v obecní kronice

Rok 1969

Mladí občané Borotic projevili velký zájem o kopanou. Za tímto účelem sešla se 16. 5. 1969 schůze zdejších občanů a došlo k založení tělovýchovné jednoty Vltavanu Borotice. Ustavení této tělovýchovné jednoty schváleno 11. Června 1969. Tím došlo i k úpravě školního hřiště a začalo se hrát. Byla hrána přípravná přátelská utkání i mistrovské zápasy. Klub Vltavan má vlastní kroniku. Kronikářem je A. Němeček, ředitel ZDŠ, zanícený sportovec.

Rok 1970

Sportovní klub Vltavan se umístil na 2. místě podzimní tabulky 4. tř. okresního přeboru kopané. O kopanou je velký zájem, utkání na místním hřišti jsou hojně navštěvována a místní občané provázejí své mužstvo i do vzdálených míst na utkání. Autobus bývá přeplněn.

Rok 1980

V červenci byl pořádán dětský turnaj v kopané mezi 4 družstvy – Borotice vyšli jako vítězi – 2 Županovice – 3 Čelina – 4 Dlouhá Lhota.

Staří páni z Borotic vyhráli turnaj v Nečíni o pouti a o posvícení hráli v Boroticích s Čechií Karlín

Rok 1983

V obci Borotice členové tělovýchovné jednoty přispěli nemalou měrou ke zlepšení hřiště, tím, že vybudovali drátěné oplocení.

Rok 1999

Po skončení jarního kola fotbalové soutěže se umístilo družstvo dospělých na 8. místě okresního přeboru. Družstvo dorostenců skončilo v okresní soutěži na 6. místě. Žáci vybojovali v Okresním přeboru 3. místo ve své skupině.

Po podzimu 1999 – tedy v polovině soutěže jsou dospělí na 2. místě, dorostenci na místě a žáci na místě.

borotické ženy se pravidelně schází v tělocvičně základní školy k společnému cvičení aerobiku již asi 3. Rokem. Mimo to sehrávají o poutích tradiční fotbalové derby s ženami z Drevník. OÚ jim k tomuto účelu zakoupil sadu dresů. V letošním roce se zúčastnily i turnaje v podkrkonošském Studenci. Kde obsadily druhé místo ze tří zúčastněných.

Rok 2000

TJ Vltavan Borotice:

o  podzimní soutěž umístění: žáci: 3. místo

dorostenci: 5. místo

dospělí: 2. místo

I nadále cvičí v Boroticích i ženy: úterní aerobiky a příležitostně fotbaly: letos ve Vacově ‑ 3. – poslední, v Praze v sálové kopané: 5. a 6. místo

borotické ženy i nadále cvičí 2x týdně aerobik v tělocvičně ZŠ

občas sehrají i přátelská utkání: s Drevníkami (2:0), s ………., v Praze v sálové kopané 5. místo ze 7 zúčastněných

Rok 2002

fotbal:

o žáci: umístění po podzimu: 3.

dospělí A: okresní přebor

umístění po podzimu 2001 a jaru 2002: baráž s Hříměždicemi udrželi se po infarktovém utkání

dospělí B: IV. třída, umístění po podzimu 2002: 11. místo z 12 zúčastněných

borotické ženy sehrály u příležitosti výročí založení mokrovratské TJ přátelské utkání s tamními starými pány: 1:1. Pak vítěznž pouťový zápas s drevníckými ženami a turnaj v Praze – umístění 5. a 6. místo ze sedmi zúčastněných. Neustále se v tělocvičně ZŠ cvičí dvakrát týdně aerobik.